Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Öğrencilerin Akademik Başarısında Sporun Büyük Öneminin Olduğunu Kaydederek, “Velilerimizle Birlikte Okul Yöneticilerimiz Çocuklarımızı Muhakkak Spora Yönlendirmelidirler” Dedi. (Zeki Kuş)

Spor 7 Ekim 2013 13:51
Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı
-A +A

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, öğrencilerin akademik başarısında sporun büyük öneminin olduğunu kaydederek, “Velilerimizle birlikte okul yöneticilerimiz çocuklarımızı muhakkak spora yönlendirmelidirler” dedi.
Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, ‘Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi Bilgilendirme Toplantısı’ Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) toplantı salonunda başladı. Kentte bulunan okulların beden eğitimi öğretmenlerinin katıldığı toplantıda, sporun okullarda öğrenciler arasında daha fazla yaygınlaştırılması konusu masaya yatırıldı.
Gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını yapan Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, son yıllarda okullardaki spor etkinliklerinin imzalanan protokoller ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri koordinesinde daha fazla arttığını söyledi. Yalçın, kentte 141 bin, yurt genelinde ise 17 milyon öğrencinin olduğunu ve bu genç nüfusun Türkiye için büyük bir zenginlik olduğunu dile getirdi.Konuşmasında sporun akademik başarıya olan katkılarından da bahseden Yalçın, şunları söyledi:
“Bizler eğitimciler özellikle de beden eğitimi öğretmenleri olarak, öğrencilerimizi daha fazla spora yönlendirmeliyiz. Bazı velilerimizde, ‘Çocuklarımız spora ayırdıkları vakitleri ile zamanlarını öldürüyor’ şeklinde yanlış bir algı var. Eğitimciler olarak bunun da önüne geçmeli, öğrencilerimizin vakitlerini spora ayırmalarına teşvik etmeli onları bu konuda aydınlatmalıyız.”
“OKULLARDA SPOR FAALİYETLERİMİZ HIZ KESMEDEN DEVAM EDECEK”
Gerçekleştirilen toplantıda konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş, 2013-2014 okulu sporları sezonunun açılması ile birlikte, okullardaki sportif faaliyetlerin, müsabakalarında başladığını söyledi. Kuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak okullarda yürütecekleri faaliyetlerdeki amacın, gençlik faaliyetleri ile okullardaki spor yarışmalarını birleştirerek, eğitim kurumlarındaki öğretmenlerin hakemlik ve antrenörlük alanında yetiştirilmelerini ve okullara gençlik spor kulüpleri kurulumunu sağlamak olduğunu kaydetti. 2011-2012 okul sporları sezonunda 5 bin 574 lisanslı sporcu ile 803 müsabaka, geçen sezon düzenlenen okul müsabakaları sezonlarında da ise, 7 bin 451 lisanslı sporcu ile 983 müsabaka yapıldığını söyleyen Zeki Kuş, bu sezonda faaliyetlerin hız kesmeden devam edeceğini söyledi.
Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Adem Uslu’nun da katıldığı toplantıda, daha sonra eğitimcilere ‘Okul Sporları Bilgi Yönetim Sistemi’ hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Yerel Seçimlerde oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?

Yerel Seçimlerde oyunuzu hangi partiye vereceksiniz?

  • Mhp : 150 Oy (%55)

  • Chp : 29 Oy (%11)

  • Akp : 25 Oy (%9)

  • Bdp : 58 Oy (%21)

  • Diğerleri : 11 Oy (%4)

Duyurular
Linkler
  • Benzer Siteler

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...